beste dvd filme 2016 mann sterilisiert trotzdem schwanger partnersuche wuppertal meine stadt quickie tipps südamerikanische frauen kennenlernen online dating portale journal articles

Innowacyjny mini-panel fotowoltaiczny

Technologia seryjna tworzenia innowacyjnych mini-paneli została wytworzona przy współpracy firmy Phoenix Enterprise z włoskim dostawcą linii technologicznych pv EcoProgetti. Minipanele mogą mieć szerokość od 2,2 cm i długość od 50 do 1500 cm. Pierwsze panele w technologii monokryształu krzemowego zostały wytworzone podczas ostatniej wizyty w Carmignano di Brenta 2 inżynierów Phoenixa. Ostateczna moc peaku paneli jest o 4% większa, niż nominalna moc panelu tradycyjnego 1mx16m w przeliczeniu na jednostkę powierzchni. Panel został wytworzony podczas kilkunastu iteracji zarówno samego projektu panelu jak i technologii wytwarzania. Technologia pozwala produkować panele w skali średnio-seryjnej z zastosowaniem specjalnie dostosowanych mikromanipulatorów, co stanowi wielki przełom w optymalizacji produkcji i pozwala obniżyć koszty jednostkowe.

Opracowany produkt obecnie jest pilotażowo wdrażany wspólnie z partnerem z Litwy. Po udanym rozruchu linii, który jest planowany na początek 2017 roku, partner ma kupić technologię bez klauzuli wyłączności.

Zdaniem Roberta Bziuka, prezesa Phoenix Enterprise, opracowanie technologii mini-paneli to pierwszy krok do opracowania innowacyjnych na skalę świata produktów z dziedziny Building Integrated Photovoltaics, służących do zacieniania pomieszczeń. W planach firmy jest uruchomienie Centrum Badawczego, które ma się zająć tworzeniem takich produktów jak inteligentne fotowoltaiczne rolety, żaluzje i markizy. Firma posiada doświadczenie i kompetencje, by opracować wspomniane produkty. Obecnie są prowadzone starania w pozyskaniu większych środków finansowych, by badania przemysłowe można było prowadzić na własnym zapleczu, a nie tylko grzecznościowo korzystając z laboratorium partnerów firmy.

Comments are closed.