quiero chat segovia online portal partnersuche partnerbörse wien kostenlos infantiles verhalten bei männern reisen für singles kochen

O nas

Biuro projektowo-konstrukcyjne

Posiadamy zespół profesjonalnych projektantów, konstruktorów i programistów, specjalizujących się w inteligentnych systemach zacienienia, zintegrowanych budowlanych rozwiązaniach fotowoltaicznych oraz w oprogramowaniu wbudowanym do sterowników i kontrolerów.

Optymalizacja energetyczna budynków

Nasi konsultanci opracują rozwiązania oszczędności energetycznej dla Twojego budynku. Specjalizujemy się również w pozyskaniu dotacji na projekty modernizacyjne w ramach konkursów regionalnych programów operacyjnych 2014-2020.

 • icon_17Audyty energetyczneCelem audytu jest zalecenie konkretnych rozwiązań (technicznych, organizacyjnych i formalnych) wraz z określeniem ich opłacalności (np. okres zwrotu nakładów). Ta opinia stwierdza, które modernizacje są opłacalne w naszym budynku oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze.
 • icon_19Inteligentne systemy sterowania oświetleniemWyposażenie oświetlenia w inteligentne elementy sterujące umożliwiające regulację strumienia świetlnego dostosowujące się do bieżących potrzeb oświetlenia, szczególnie od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Oferujemy systemy sterowania poszczególnych producentów np. PHILIPS, systemy na bazie KNX jak również dedykowane rozwiązania oparte o sterowniki PLC i współpracujące z każdym interfejsem dostępnym na rynku np. DALI, 1-10V, DSI, DMX. Dodatkową zaletą stosowania dedykowanych rozwiązań, jest łatwość integracji oświetlenia z systemem BMS w budynku.
 • icon_24Optymalizacja oświetleniaSystem ten pozwala na obniżenie energii oświetlenia. Np. obniżenie napięcia o 20V skutkuje obniżeniem strumienia światła o 7%, co powoduje niezauważalne wzrokowo obniżenie jasności oświetlenia. Okres zwrotu inwestycji wynosi 6-24 miesięcy i uzależniony jest od stanu i długości sieci oświetlenia. Ponadto praca oświetlenia przy obniżonym napięciu zwiększa żywotność lamp, co skutkuje dodatkowymi oszczędnościami.
 • icon_21Audyty pre-certyfikacyjneAudyt służy do uzyskania informacji będących podstawą do ubiegania się o krajowy lub międzynarodowy certyfikat — np. wydawany przez Energy Star lub ASHRAE w USA, w ramach programu LEED prowadzonego przez amerykańską radę Green Building Council, czy też programu Action Energy realizowanego przez organizację Carbon Trust w Wielkiej Brytanii.
 • icon_16Licznik-cieńCzęste błędy w rozliczeniach powstają po stronie dostawcy energii, polegają np. na przyjęciu niedokładnych danych z liczników, błędnym odczycie lub wprowadzeniu danych z licznika, rozliczaniu według niewłaściwej taryfy lub nieprawidłowe naliczanie opłat za szczytowy pobór ze względu na zbyt długie/krótkie okresy rozliczeniowe. Możemy zainstalować „liczniki-cienie”, tej samej klasy, co używane przez dostawców energii, instalowane równolegle z licznikami dostawców na przyłączach poszczególnych budynków.
 • icon_22Likwidacja peaków energetycznychZoptymalizowanie procedur rozruchu w celu uniknięcia skoków poboru mocy mogą znacząco obniżyć lub zniwelować peaki energetyczne, co wpływa na znaczące obniżenie rachunków. Drugim rozwiązaniem jest skorygowanie ustawień systemu HVAC (Heating, ventilation and air conditioning) z uwzględnieniem godzin/dni użytkowania budynku i warunków pogodowych, czy też zmiana parametrów czasowych działania wind w celu ograniczenia zużycia energii.
 • icon_20Kompensacja mocy biernej Zakłady energetyczne dążąc do optymalizacji strat w sieciach zawierają umowy z odbiorcami energii elektrycznej, w których m.in. podawana jest indywidualnie dla każdego odbiorcy wartość tangensa kąta przesunięcia fazowego. Utrzymanie zadanego kąta przesunięcia fazowego pozwala na zmniejszenie opłat za energię elektryczną, natomiast przekroczenie tej wartości pociąga za sobą dodatkowe opłaty za energię bierną.
 • icon_23Ciągłość zasilaniaBudynek lub zakład może być wyposażony w filtry i zasilacze UPS lub rezerwowe generatory na wypadek dłuższej przerwy w dostawie energii. Takie rozwiązania będą skuteczne pod warunkiem regularnego testowania urządzeń i utrzymywania ich w należytym stanie technicznym. Komputery i inne urządzenia do przetwarzania danych, silniki elektryczne, zabezpieczenia i przełączniki, a nawet niektóre urządzenia przeznaczone do eliminacji problemów z zasilaniem mogą wprowadzać niepożądane częstotliwości harmoniczne, wywoływać stany nieustalone i skoki napięcia w instalacji elektrycznej budynku
  lub zakładu.
 • icon_18Projekty termomodernizacji budynkówGłówną przyczyną dużej energochłonności są nadmierne straty ciepła oraz niska sprawność instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zadaniem termomodernizacji jest nie tylko ograniczenie zużycia energii i kosztów użytkowania budynku ale również podniesienie jakości środowiska wewnętrznego i zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania na środowisko zewnętrzne.